محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

ابزار اسمارت هارد دیسک چیست؟

  • سه‌شنبه 23 بهمن 1397
  • مقالات

smart tools

ابزار SMART برنامه ای روی هارد دیسک است که وظیفه آن، بررسی سکتورهای هارد دیسک است تا سالم بودن یا خراب بودن آن را تشخیص دهد. یعنی اگر سکتوری در آستانه بدسکتور شدن قرار داشته باشد و یا زمان دسترسی به آن کوتاه شود، در داخل این برنامه به عنوان سکتوری معیوب شناسایی می‌شود.

ابزار SMART دارای لیستی از از بدسکتورهای هارد دیسک است و سکتور خراب را در این لیست می‌نویسد در نتیجه هنگام ذخیره اطلاعات بر روی هارد دیسک، بر روی این بدسکتورها چیزی نمی‌نویسد.

این لیست بدسکتورها نسبت به حجم هارد دیسک، محدودیتی دارد و هر چقدر این لیست، بدسکتور بیشتری را نوشته باشد، درصد سلامت هارد دیسک، کمتر و کمتر می‌شود و به مرور زمان خواهید دید که LED هارد سرور اچ پی شما، زرد و نارنجی و یا قرمز شده است. اشتباهی که در این مورد رایج است این است که از آن به عنوان Smart Fail یاد می‌شود در صورتی که این ابزار SMART است و معمولا با فشردن کلید F1 از آن رد شده و توجهی به آن نمی‌شود.

در واقع زمانی که SMART فعال می‌شود و شروع به پیغام دادن می‌کند، یعنی دیگر هارد دیسک شما در شرایط مطلوبی نیست. یعنی بدسکتورها به حدی رسیده‌اند که ممکن است اطلاعات از بین برود..

کاربرد s.m.a.r.t در دستگاه های ذخیره سازی هایک ویژن
تمامی دستگاه های ذخیره سازی هایک ویژن هم مجهز به این ابزار هستند, که برای تست و بررسی سکتورهای هارددیسک و اطمینان از صحت ذخیره سازی اطلاعات کاربرد دارد.

ارسال نظر

  • (نمایش داده نخواهد شد)

* فیلدهای الزامی

ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!

محصولات ویژه