محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

استاندارد ONVIF در دوربین مداربسته شبکه چیست؟

  • جمعه 19 بهمن 1397
  • مقالات

دوربین مدار بسته

حتما بر روی بسیاری از تجهیزات نظارت تصویری و دوربین مداربسته کلمه ONVIF را دیده اید در این مقاله قصد داریم شما را با این کلمه بیشتر آشنا کنیم.

هر دوربین مداربسته شبکه برای ارسال و دریافت اطلاعات ازپروتکل ارتباطی مختص خود استفاده می کند. این پروتکل برای دوربین مداربسته شبکه مانند زبان برای انسان است. از این رو دوربین های با پروتکل متفاوت امکان برقراری ارتباط تحت یک نرم افزار را در شبکه نخواهد داشت و این موضوع باعث محدودیت های زیادی در دوربین های شبکه خواهد شد.

ONVIF در واقع یک انجمن جهانی برای ایجاد یک استاندارد عمومی در ساخت و ارتباط دوربین های مداربسته شبکه است. واژه Onvif مخفف Open Network Video Interface Forum (انجمن ارتباط باز ویدئویی شبکه) است. این انجمن با هدف ایجاد یک استاندارد جهان شمول برای ارتباط دوربین های شبکه بدون توجه به تولید کنندگان آن ساخته شده است.

باید بدانید که در صورت نصب یک دوربین شبکه بدون ONVIF امکان اضافه کردن یک دوربین با مارکی متفاوت در همان شبکه وجود نخواهد داشت. از این رو عملکرد و هدف این انجمن از اهمیت بالایی برخوردار است.انجمن ONVIF به طور کلی سه هدف را دنبال می کند:


·         استاندارد سازی ارتباط بین تجهیزات حفاظتی و دوربین مداربسته شبکه

·         امکان استفاده از دوربین ها در شبکه بدون توجه به مارک یا برند

·         امکان دسترسی تمامی شرکت ها و تولید کنندگان به تکنولوژی ارتباطی ONVIF

باید توجه داشته باشید که دوربین های با قابلیت ONVIF با وجود هزینه ی تا حدی بالاتر امکان بسیار مهمی را در اختیار شما قرار می دهند و آن امکان تعمیر، نگهداری و گسترش سیستم مداربسته شبکه بدون وجود دغدغه در مورد امکان همخوانی پروتکل دوربین ها از انها استفاده کنید.

هایک ویژن نیز به عنوان بزرگترین شرکت تولید کننده تجهیزات امنیتی و دوربین مداربسته استاندارد ONVIF را در همه مدل های خود قرار داده است.

ارسال نظر

  • (نمایش داده نخواهد شد)

* فیلدهای الزامی

ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!

محصولات ویژه