محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

برد دید دوربین مداربسته هایک ویژن چقدر است؟

  • یکشنبه 25 فروردین 1398
  • مقالات

دوربین مدار بسته

مشتریان بیشتر در هنگام خرید به اندازه برد دوربین مداربسته دقت میکنند. قطعااین مسئله می تواند ابعاد گسترده ای را در بر گیرد و باید مشخص کرد که منظور مشتری از برد دوربین دقیقا چیست. به عنوان مثال اگر  یک دوربین مداربسته معمولی را در بالای پشت بام خانه ای نصب کنید حتی کوه هایی که دور از خانه  قرار دارند را نیز می توانید توسط دوربین مشاهده کنید. ولی مسیله اصلی این است که آیا این دوربین برد دید بالایی دارد یا خیر؟  خب نه لزوما اینطور نیست. این سوال بیشتر از جانب مشتریانی مطرح می گردد که مایلند بدانند که دوربین تا چه فواصلی امکان نمایش جزئیاتی همچون چهره افراد، پلاک خودرو ها و … را برایشان فرآهم می سازد.

دوربین مدار بسته

 

برای دستیابی به پاسخ این نوع سوالات باید به دونکته زیر توجه نمود:

 

1. نوع لنز دوربین (ثابت یا متغیر):

همانطور که می دانید دوربین های مدار بسته دارای دو نوع لنز ثابت و وریفوکال می باشند. در هنگام خرید اگر دوربینی با لنز وریفوکال تهیه کنید بسته به بازه فاصله کانونی آن قادر هستید سوژه ها را در فواصل مختلف مشاده نمایید. دوربین هایی با زوم بالا در بازار موجود هستند که می توانند حتی تا فواصل 1 کیلومتر را نیز نمایش دهند و حتی پلاک خودرو و چهره شخص را نیز تشخیص دهند. این قابلیت می تواند بسیار خاص و مفید گردد. اما باید به این نکته نیز توجه کنید که زمانی که روی بخشی از تصویر زوم  کنید مابقی رخداد ها را در سایر قسمت های تصویر از دست خواهید داد. چون این تصور غلط همواره در مورد لنز های وریفوکال وجود دارد که در هر لحظه امکان تغییر فاصله کانونی در آنها امکان پذیر است. اما این کار هر بار باید به صورت دستی توسط فرد انجام شود. مگر آنکه از دوربین هایی با لنز های موتورایز استفاده کنید. لنز های موتورایز همان لنزهای وریفوکال هستند اما با این تفاوت که دارای یک موتور کوچک داخلی هستند که امکان تغییر فاصله کانونی را از راه دور میسر می سازد.

 

2. کیفیت (رزولوشن تصویر):

کیفیت یا رزولوشن دوربین قاعدتا در برد مفید آن و قدرت دوربین در نمایش جزئیانت اثر گذار می باشد. اصولا یک دوربین هشت مگاپیکسلی به مراتب کیفیت تصویر بیشتری از یک دوربین سه مگاپیکسلی دارد و در نمایش جزئیات نیز موفق تر عمل می کند.

 

با این تفاصیل فاکتورهای متعددی در برد دید یک دوربین مداربسته اثر گذار است. نکته دیگری که باید در هنگام خرید دوربین به آن توجه کنید این است که در هنگام راه اندازی یک سیستم مدار بسته در یک مکان بزرگ (به عنوان مثال 1000 متری)، انتخاب یک دوربین با قدرت زوم بالا لزوما انتخاب کاملا درستی نمی باشد. معمولا بهتر است به جای آن برای چنین محیط هایی از چند دوربین معمولی استفاده کرد. چون که هم از نظر قیمتی و هم کار کرد توجیه بیشتری خواهند داشت.

ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!

محصولات ویژه