محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

دوربین های حرارتی هایک ویژن

  • سه‌شنبه 27 آذر 1397
  • مقالات

دوربین مدار بسته

تمامی اجسامی که دمایی بالاتر از صفر مطلق دارند (حتی در سطوح پایین و مقادیر کم) دارای تابش حرارتی هستند. این نوع تابش، که با چشم انسان قابل مشاهده نیست، می تواند توسط حسگرهای تصویربرداری حرارتی شناسایی شود. دوربین های مدار بسته حرارتی می توانند تصاویر را در طیف بصری و با تشخیص اختلاف دما بین یک جسم و محیط ارائه کنند. هر چه این اختلاف بیشتر باشد، تنوع کنتراست در تصویر نیز بیشتر می گردد و جزئیات بیشتری قابل مشاهده خواهد بود. در مقایسه با دوربین های معمولی، دوربین های حرارتی را می توان برای کاربری های پیچیده تری مورد استفاده قرار داد.

 

هایک ویژن دارای طیف گسترده ای از محصولات حرارتی است که با ترکیب تکنولوژی تصویربرداری حرارتی و تجربه گسترده هایک ویژن در زمینه سیستم های نظارت تصویری، همگی آنها قادر به برآورده کردن نیازهای مختلف مشتریان هستند. دوربین مدار بسته های تک سنسوره بولت قادر به کاهش هزینه های کلی سیستم هستند. در همین راستا محصولات دو سنسوره، دوربین های اسپیددام و ردیاب با قابلیت pan & tilt و پخش همزمان تصاویر ویدئویی نیز قادر به تصویربرداری معمولی و حرارتی هستند.

 

با استفاده از این تکنولوژی چالش های پیچیده به راحتی قابل حل خواهند بود. به عنوان مثال، اگر واحدهای حرارتی دوربین، یک هدف را تشخیص دهند رابط های دوطرفه در دوربین می توانند ردیابی نوری را به صورت اتوماتیک انجام دهند. بدین ترتیب تابع تشخیص آتش سوزی می تواند محل آن را تعیین و برای مشاهده بهتر دوربین را زوم کند. هایک ویژن برای اندازه گیری دقیق دما، دوربین های بولت ترموگراف و PTZ را تولید نمود، که از انواع اندازه گیری های خطی و نقطه ای و حرارتی پشتیبانی می کنند. کاربران می توانند محدودیت های دمایی را به دلخواه تنظیم کنند. هنگامی که دمای محیط به بیش از حد تعیین شده برسد، آلارم به صدا در می آید. همچنین سایر دستگاه های حرارتی با تنظیم دستی نیز برای تست های صنعتی یا کاربرد های outdoor موجود هستند. این دستگاه ها به آسانی قابل حمل بوده و عمل ثبت و اندازه گیری دقیق دما را انجام می دهند.

 

توانایی تشخیص هوشمند

این دوربین ها با استفاده از قابلیت های ویدئویی هوشمند مانند عبور از خط (Line Crossing) و تشخیص نفوذ (IntrusionDetection) می توانند به صورت همزمان هم باعث ارسال پیام آلارم و هم فعال شدن عملکرد pan / tilt / zoom در دوربین برای ارائه تصویر مناسب از سوژه شوند. این عملکرد به خصوص برای اهداف نظارتی در محیط های وسیع  کاربرد دارد.

 

اندازه گیری دما

دوربین های حرارتی می توانند درجه حرارت اشیاء مورد نظر را کنترل کنند. اگر دمای اجسام یا محیط بالاتر یا پایین تر از حد معینی باشد، سیستم آلارم دوربین به صدا در می آید. آنها همچنین می توانند از طریق پالت های ایزوترمال محدوده های دمایی هایلایت شده در تصویر را ردیابی کنند. بدین ترتیب امکان تفسیر وقایع در تصاویر میسر می گردد. دوربین های حرارتی انتخابی ایده آل برای جلوگیری از وقوع حوادثی همچون آتش سوزی، بیش از حد گرم شدن تجهیزات، آسیب های ناشی از انجماد، و بسیاری از عوامل مخرب دیگر می باشند.

 

سازگاری محیطی بالا

سنسورهای حرارتی مقاومت بالایی نسبت به تغییر شرایط نوری، تاریکی مطلق و بسیاری از تغییرات آب و هوایی چالش برانگیز دیگر مانند باد، باران، برف، مه و … دارند. این باعث می شود تا دوربین های حرارتی به یک پلت فرم مناسب با کارایی 24 ساعته برای سیستم های نظارتی محسوب شوند.

 

مزایای تکنولوژی دوربین های حرارتی هایک ویژن

◊ قابلیت AGC یا AUTO GAIN CONTROL

دوربین با استفاده از این قابلیت محدوده دینامیکی یک تصویر را تنظیم می کند.

“Adaptive” AGC : یک ویژگی در دوربین های مداربسته حرارتی Hikvision است که دارای یک الگوریتم پیشرفته تر از AGC خطی در دوربین های معمولی است.

◊ قابلیت DDE یا DIGITAL DETAIL ENHANCEMENT

بر اساس الگوریتم بهبود یافته برای تشخیص منطقه مورد نظر در تصویر، این قابلیت تضمین می کند که دوربین قادر به نمایش جزئیات بیشتری در تصویر باشد.

 

◊ قابلیت کاهش سه بعدی نویز یا 3D DNR

از طریق کاهش نویز با پردازش سیگنال اصلی، پیکسل های نویزدار به حداقل می رسند، و تصاویر شفاف تر ارائه می شوند.

 

کاربردها

حفاظت حداکثری و تشخیص هوشمند

تشخیص سریع هدف و فعال کردن آلارم ها، حتی در شرایط تاریکی مطلق و یا شرایط آب و هوایی نامساعد مانند باران، دود، گرد و غبار و برف از جمله ویژگی های منحصر به فرد این دوربین هاست.

 

اندازه گیری دما برای جلوگیری از آسیب های احتمالی

توانایی اندازه گیری دما در این  دوربین ها می تواند به شما در تشخیص تغییرات دمایی در مراحل اولیه به منظور جلوگیری از آسیب های ناشی از بیش از حد گرم شدن دوربین، محیط پیرامون و سایر آیتم ها کمک کند.

 

حفاظت از مرزها و مناطق ساحلی

 حفاظت از محیط هایی با وسعت و حساسیت زیاد که تحت تاثیر شرایط سختی آب و هوایی نیز قرار دارند می تواند با کمک این دوربین ها به نحو بهتر و با هزینه کمتری انجام شود.

 

پیشگیری از آتش سوزی و سرقت در انبارها

دوربین های حرارتی می توانند تغییرات ناگهانی دمایی ناشی از حرارت آتش را قبل از تشخیص دود توسط ادوات تشخیص دود و آتش سوزی، تشخیص دهند. حتی در شرایط کنتراست کم، دوربین های حرارتی می توانند ورود غیرمجاز افراد در مراحل اولیه تشخیص دهند.

ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!

محصولات ویژه