محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

راهنمای انتخاب دستگاه NVR مناسب هایک ویژن

  • پنجشنبه 8 فروردین 1398
  • مقالات

دستگاه nvr


انتخاب مناسب دستگاه NVR هایک ویژن در هنگام نصب سیستم مداربسته از اهمیت زیادی برخوردار است. در هنگام انتخاب و خرید دستگاه NVR هایک ویژن فاکتورهای مختلفی وجود دارند که باید آنها را در نظر بگیرید:
1. تعداد کانال های تصویر و صدا

یکی از فاکتورهای مهم تعداد کانال های صدا و تصویر در دستگاه ذخیره ساز  NVR هایک ویژن است. دستگاه های NVR نیز مانند DVRها معمولا به صورت 4، 8، 16، 32 و … کانال تولید می شوند. دستگاه های NVR فاقد ورودی صدا هستند. چنانچه به قابلیت ضبط صدا در محل نیاز دارید باید از آن دسته از دوربین های هایک ویژن که دارای میکروفن داخلی هستند و یا دوربین هایی که امکان نصب میکروفن بر روی آنها وجود دارد، استفاده کنید.
2. پهنای باند دستگاه NVR هایک ویژن

پهنای باند به معنای حجم اطلاعاتی است که به دستگاه وارد و یا از آن خارج می شود. حجم این اطلاعات ورودی و خروجی دارای محدودیت است. یکی از عواملی که بر مصرف پهنای باند تاثیرگذار است، رزولوشن تصویر دوربینی که به آن متصل می کنید است. هرچه روزولشن تصویر بیشتر باشد به طبع آن به پهنای باند بیشتری نیز نیاز خواهید داشت. توصیه ما این است که به دلیل آنکه محاسبه پهنای باند در دستگاه NVR هایک ویژن و هر دستگاه دیگری کار دشواری است، بهتر است از کارشناسان نصب در این زمینه راهنمایی بگیرید.
3. ظرفیت و تعداد هارد

دستگاه های NVR هایک ویژن طوری طراحی شده اند که هر کدام تعداد مشخصی از هارد دیسک ها را پشتیبانی می کنند. چنانچه نیاز به ضبط طولانی مدت تصاویر دارید باید از هارددیسک‌هایی با ظرفیت بالاتر استفاده کنید. به طور کلی ظرفیت ذخیره سازی تصاویر در دستگاه NVR به 3 عامل زیر بستگی دارد:

    تعداد دوربین ها
    کیفیت دوربین ها
    میزان فضای ذخیره سازی هارد دیسک

نکته: هیچ دستگاه NVR ای دارای حافظه داخلی نیست و شما باید بنابر نیاز خود، ظرفیت هارددیسک خود را مشخص کنید.
4. قابلیت POE

قابلیت POE امکان تغذیه دوربین های مداربسته آی پی از طریق کابل شبکه را فراهم می کند. در صورتی که NVR شما دارای خروجی POE باشد با اتصال دوربین ها به NVR نه تنها اطلاعات آنها به دستگاه منتقل می شوند بلکه امکان تغذیه آنها نیز فرآهم می شود بدین معنی که برای روشن کردن دوربین نیاز به آداپتور نیست. همانطور که در مقاله های قبلی نیز گفتیم تکنولوژی POE این امکان را به شما می دهد تا دوربین های خود را از طریق کابل شبکه تغذیه کنید و دیگر نیاز به سیم کشی های اضافی برای برق رسانی به دوربین ها نداشته باشید. به همین دلیل POE بودن دستگاه NVR یک مزیت مهم محسوب می شود. در برخی از مدل های دستگاه های NVR هایک ویژن معمولا چند کانال آن از نوع POE است و به همین دلیل قیمت بالاتری نیز خواهند داشت.

ارسال نظر

  • (نمایش داده نخواهد شد)

* فیلدهای الزامی

ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!

محصولات ویژه