محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

شناخت دوربین مداربسته خودرو هایک ویژن

  • سه‌شنبه 22 مرداد 1398
  • مقالات
شناخت دوربین مداربسته خودرو هایک ویژن

کاربرد دوربین مداربسته خودرو در سیستم حمل و نقل عمومی

با توجه به اینکه پاسخگویی سریع و مناسب به حوادث عمدی و یا غیرمترقبه از ضرورت بالایی برخوردار است وجود دوربین مداربسته خودرو جهت حفظ ایمنی در سیستم حمل و نقل عمومی بسیار ضروری است. همچنین، وجود این سیستم می تواند برای تامین سفری امن برای مسافران و وسایل همراه آن ها بسیار کمک کننده باشد. برای تجهیز این وسایل نقلیه می توان از هر دو نوع دوربین HDTVI و تحت شبکه استفاده نمود.

توربو HD

یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین راهکار ها در کنار داشتن تصاویری با کیفیت بالا استفاده از محصولات توربو HD هایک ویژن است. از دیگر تجهیزات مورد نیاز می توان به صفحه نمایش مناسب برای مشاهده تصاویر و یک دستگاه ضبط کننده برای ضبط و مدیریت تصاویر اشاره نمود.

تحت شبکه

دوربین های تحت شبکه هایک ویژن به خوبی می توانند فضای داخلی و خارجی وسیله نقلیه را پوشش داده و تصاویری با کیفیت HD ارائه دهند. در کنار این دوربین ها دستگاه های ضبط کننده 4 یا 8 کاناله می تواند سیستم را کامل کند. با توجه به اینکه وسایل نقلیه اغلب در حال حرکت هستند بنابراین یکی از مشکلات پیشروی دوربین مداربسته خورو تکان ها و لرزش هایی است که بر اثر این حرکت به آن وارد می شود. این امر موجب کاهش کیفیت تصاویر می شود. اما با وجود تکنولوژی Anti-vibration که هایک ویژن برای این دسته از محصولات خود در نظر گرفته این مشکل تا حد زیادی از بین می رود.

انواع روش های نصب دوربین مداربسته خودرو

نصب در فضای داخلی

می توانید دوربین مداربسته خودرو را در فضای داخلی وسیله نقلیه نصب نمایید. این روش می تواند روش امن تری باشد زیرا دوربین از دسترس افراد خارج است. حتی می توانید آن را طوری نصب نمایید که از دید مخفی باشد و فرد خرابکار از وجود آن با خبر نگردد. برای نصب دوربین مداربسته خودرو می توانید از تجیزاتی استفاده نمایید که با باتری کار می کنند. همچنین همچنین می توانید با اتصال به برق خودرو نیز انرژی الکتریکی مورد نیاز دوربین ها و دستگاه و ضبط و … را تامین نمائید.

اما اشکال عمده ای که در این روش وجود دارد این است که شیشه ماشین مانع از رسیدن نور IR دوربین به خاارج از ماشین و رسیدن ه سوژه می شود. بنابراین نصب در داخل خودرو برای تصویربرداری در شب مناسب نخواهد بود.

نصب در فضای خارجی

نصب دوربین مداربسته خودرو در فضای خارجی باعث می شود تا بهترین پوشش تصویر را داشته باشید. و از انجایی که دیگر مشکل تابش نور IR مانند روش اول در میان نیست می توانید از دوربین های دید در شب نیز استفاده کنید و حتی در شب نیز تصاویر با کیفیتی داشته باشید.

ارسال نظر

  • (نمایش داده نخواهد شد)

* فیلدهای الزامی

ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!

محصولات ویژه