محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

مزایا و کاربرد های هوش مصنوعی در دوربین مداربسته هایک ویژن

  • یکشنبه 16 دی 1397
  • مقالات

دوربین مدار بسته

با پیشرفت تکنولوژی شرکت هایک ویژن هم نیز به دنبال ارائه راهکار های امنیتی می باشد

هوش مصنوعی هم یکی از مسائلی است که در محصولات الکترونیکی همانند دوربین مدار بسته استفاده می شود . امروزه هوش مصنوعی در دوربین مداربسته دارای کاربرد های فروانی است که برخی از کاربردهای آن در هایک ویژن بپردازیم چنین است:

 

مزایای هوش مصنوعی

1. الگوریتم هوشمند سنتی

2.قابلیت هوش مصنوعی در دوربین مداربسته هایک ویژن

 

تعدادی از دستگاه های نظارت تصویری و داده های منحصر به فرد هر دو به سرعت افزایش می یابد در حال حاضر الگوریتم هوشمند سنتی همچنان تنها بر روی سطح عمل می کند. از سیستم های فعلی رنج می برند.

 

در الگوریتم هوشمند سنتی  روش های دریافت به صورت سطحی میباشد و با مدیریت در حجم بالای داده ها استفاده میشود، که در این وضعیت حاصل نتیجه پایین تر از نقطه مد نظر خواهد بود. این در حالی است که نیاز به داده ها با میزان حجم تولید شده توسط سیستم های حفاظتی در حال افزایش است.  2. از “عمق کم ” تا “عمق زیاد” آموزش Deep Learning الگوریتمی برای یادگیری عمیق ساختاری بسیار عمیق تر از دو ساختار سه لایه از الگوریتم های سنتی دارد و سیگنال اصلی  از طریق لایه های پردازش عبور می کند و بعد درک جزئی (عمق کم) به یک انتزاع کلی (عمق زیاد) جایی که می توان یک شی را درک کرد می برد.همین کار را نیز مغز انسان انجام می دهد، سیگنال اصلی از طریق لایه پردازش عبور می کند و در نهایت فهم ضعیف را به فهم دقیق تبدیل می کند،که می توان به طور کامل شی را تشخصیص داد. 3. از “ویژگی های مصنوعی” تا “یادگیری ویژگی”

یادگیری عمیق به مداخله دستی نیاز ندارد، بلکه به یک کامپیوتر برای تکثیر ویژگی ها خود متکی است. بلکه ویژگی های بیشتر نیز وجود دارد که به طور دقیق تر تشخیص و طبقه بندی خواهد شد.

 

از مزایای فراگیری عمیق میتوان از دقت بالاتر در مقابل Pattern تشخیص انسان، جلوگیری از قابلیت تاثیر پذیری و همچنین  توانایی پردازش و شناسایی ویژگی ها نام برد.

 

عوامل کلیدی یادگیری عمیق (DEEP LEARNING)

توسعه سریع پردازنده های گرافیکی

ابر رایانه ها

پردازش ابری

سیستم عامل های سخت افزاری با کارایی بالا

ویژگی های کلیدی یادگیری عمیق

تشخیص چهره تنها آغاز ویژگی برای یادگیری عمیق است. با تجزیه و تحلیل است که راه حل  کسب و کار را در قرن آینده و با دقت بیش تری به صورت خودکار انجام می دهند، این تکنولوژی یک قدم بالاتر از هر چیزی است که شما می توانید آن را کنترل کنید.

فناوری درک عمیق هایک ویژن از شیوه ها و حرکات ناخوشایند در صحنه ای که سیستم های زنگ خطر را ایجاد می کند، فیلتر می کند، اطلاعات ضبط می شود و پایگاه داده را برای انجام وظایف متعدد امنیتی آماده می کند .همچنین در سیستم شمارش افراد و کسب و کارها برای بازاریابی بهتر کمک می کند. راهکارهای هایک ویژن در سطوح مختلف ارزش افزوده را اضافه می کند.

  تشخیص چهره

فیلتر هشدار دروغین

شمارش افراد

داده های ساختاری خودرو  ( تشخیص پلاک ، رنگ خودرو ، برند )

ویژگی تصویر بدن انسان

از تکنولوژی هوش مصنوعی در محصولات هایک ویژن در فرودگاه ،بخش های دولتی ،راه آهن ، کنترل مرزی و… استفاده میشود.

 

هایک ویژن محصولاتی را با قابلیت Deep Learning معرفی کرد، سری دوربین مدار بسته هایک ویژن DeepInview که می توانند با دقت بالا یک انسان، وسیله نقلیه را پردازش و تشخیص دهند. سری دیگر NVR های هایک ویژن  DeepInmind است .

 

ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!

محصولات ویژه