محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

blc در دوربین مداربسته هایک ویژن چیست؟

  • پنجشنبه 25 بهمن 1397
  • مقالات

hikvision-wdr

BLC در دوربین مداربسته هایک ویژن به چه معناست؟

مکانیزم BLC یا (back light compensation) به معنای “جبران کننده نور پس زمینه” یک مکانیزم دیجیتال و ساده برای بهبود تصویر در شرایط خاص نوری است.


BLC به چه دردی می خورد؟

زمانی که سطح نور پس زمینه و محیط در تصویر زیاد است دوربین نمی تواند دو سطح نوری متفاوت را به صورت همزمان نشان دهد. مثلا در یک اتاق تاریک با پنجره ای پر نور وقتی دوربین به سمت پنجره قرار می گیرد تصویر داخل اتاق کاملا تاریک و سیاه نمایش داده می شود. برای رفع این مشکل می توان بازه داینامیک دوربین را افزایش داد، اما این کار پر هزینه است.

برای رفع ای مشکل از یک روش بسیار ساده تر استفاده می شود. مکانیزم BLC نور بیرونی محیط را در نظر نمی گیرد و دیافراگم را برای دیدن محیط تاریک بازتر می کند. با این کار البته محیط پرنور کاملا اشباع می شود (به صورت کاملا سفید در می آید) اما تصویر در محیط تاریک به مراتب بهتر می شود. با استفاده از این روش ساده بدون نیاز به افزایش بازه داینامیک، مشکل تفاوت سطح نور حل می شود.

BLC برای استفاده در شرایطی کاربرد دارد که محیط  برای شما اهمیتی نداشته باشد و فقط بخواهید محیط تاریک داخلی را تصویربرداری کنید. در صورتی که بخواهید هر دو محیط را با کیفیت خوب داشته باشید باید از مکانیزم WDR استفاده کنید.
آیا دوربین های هایک ویژن BLC دارند؟

تمام دوربین های شبکه هایک ویژن، و البته دوربین های آنالوگی که به منوی OSD مجهز هستند دارای مکانیزم BLC هستند.

ارسال نظر

  • (نمایش داده نخواهد شد)

* فیلدهای الزامی

ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!

محصولات ویژه